Przesłania Mistrzyń. Antidotum Miłości

A bliski Ci może być każdy, przed kim nie oddzielisz się murem. Po co oddzielać się murem od chorych, skoro choroba nie istnieje? Jak zastanowisz się przez chwilę nad tymi słowami, zrozumiesz, w jaki sposób ten, którego nazywacie moim Synem uzdrawiał trędowatych. Nie oddzielał się od nikogo nigdy. Zauważ, jak ludzki umysł buntuje się i mówi – nie, ta osoba jest chora na tą czy na inną chorobę, ona może być zaraźliwa. Dla kogo? Kto może się zarazić? Chrystus w Tobie? Który tylko chce kochać? 

Kto może się zarazić? Chrystus w Tobie? Który tylko chce kochać? 

Maria, Droga do Boga. Przesłania Mistrzyń, s.128

EMANOWANIE BOGIEM – to jest główne naczelne Wasze zadanie. W ramach tego zadania czasami będziecie proszeni o powiedzenie parę słów. Nie zawsze. Bardzo często będziecie milczeć, bo nie ma nic do dodania, bo Bóg jest milczeniem – ciszą, brakiem ludzkich koncepcyjnych myśli, czystym doświadczeniem, czystą KOMUNIĄ oraz JEDNIĄ.

Maria, Droga do Boga. Przesłania Mistrzyń, s.134

Jest wiele innych sposobów patrzenia na kwestie Boga. Każdy z nich jest tak samo właściwy, a patrząc z innej perspektywy wszystkie tak samo się mylą. Nie da się na Boga spojrzeć słowami. Nie da się Go opisać. Nie da się Go doświadczyć w tym świecie. Można jedynie używać tego świata po to, aby tego Boga czuć jak najbardziej, na maksimum swoich możliwości – to jest sprawa jedna, a druga, równie ważna – aby Nim emanować w tym świecie. Po to też jesteś i to jest Twoja naczelna, naczelna funkcja – dużo ważniejsza niż jakiekolwiek zabawy w nauczanie kogokolwiek – EMANOWANIE BOGIEM.

Maria, Przesłania Mistrzyń, s.134

Po to też jesteś i to jest Twoja naczelna, naczelna funkcja – dużo ważniejsza niż jakiekolwiek zabawy w nauczanie kogokolwiek – EMANOWANIE BOGIEM.

Całe to gadanie o Oświeceniu, o Przebudzeniu, to jest tylko zaprzestanie zaprzeczania
czemuś, co już jest – jest jednocześnie bardzo mądre i bardzo ciche wobec ego – nieme. Bóg nie dyskutuje nigdy z ego.

Maria, Droga do Boga. Przesłania Mistrzyń, s.134