Chrystus w Tobie > Boży posłańcy > Gabriela Bossis

Gabriela Bossis

Gabriela Bossis (ur. 26 lutego 1874 w Nantes we Francji, zm. 9 czerwca 1950) – francuska aktorka, mistyczka, siostra Maria od Serca Jezusowego z III Zakonu św. Franciszka, autorka Lui et moi – On i ja. Rozmowy duchowe Stwórcy ze stworzeniem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gabriela_Bossis

Daj się pochwycić w biegu. Zamiast uciekać, rzuć się w Moje ramiona i zaniechaj kierowania sobą. Chciałbym, żebyś, jak ślepa, dała Mi się prowadzić.

Jezus

Przejdź we Mnie, a opuść siebie.

O, jak wielki jest pokój duszy całkowicie Mi oddanej!

Czy uważasz nasze zjednoczenie za wystarczające, czy nie chciałabyś, aby było ściślejsze? Czy twoja miłość powiedziała ostatnie słowo? Przejdź we Mnie, a opuść siebie. (…)

O, jak wielki jest pokój duszy całkowicie Mi oddanej!

Jezus w On i Ja, Tom 2 . 241

Posługuj się swymi nogami, rękami, oddechem tak, jak gdyby były moje. Czego Ja pragnę, jeśli nie tego, abyśmy byli zjednoczeni? Kiedy modlisz się do Ojca, módl się moimi wargami. Jeżeli zostałaś upokorzona, pomyśl, że twoje upokorzenia uzupełniają moje. Nikt nie żałuje, że oddał się Miłości.

Nikt nie żałuje, że oddał się Miłości.

Jezus w On i Ja, Tom 1 . 512

Czy jeszcze nie zrozumiałaś, że chcę być zawsze z tobą? Dlaczego działasz sama z siebie, skoro jesteś we Mnie? Jestem twoim Najbliższym. Niech nie będzie dla ciebie możliwe nawet myślenie poza Mną.

Jezus w On i Ja, Tom 1 . 491

Moje stosunki z Ojcem? Miłość. Moje stosunki z Duchem? Miłość. Bierz z tego wzór dla twoich stosunków z bliźnimi

Jezus w On i Ja, Tom 1 . 488

Łaska dnia dzisiejszego: moja obecność. Żyj odtąd myślą, że twój najdroższy Przyjaciel jest tuż przy tobie. Twój wpływ mnoży się dziesięciokrotnie: dusza zapala się od duszy, jak świeca od świecy.

Jezus w On i Ja, Tom 2 s.242

Patrz na Trójcę Świętą, z której pochodzisz i na której łono powrócisz. Uwielbiaj. Kochaj. Powierzaj się. Proś i przepraszaj. Nie bój się niczego z Jej strony, jeżeli kochasz. Bądź małą, córeczko, i dziękuj Jej. Wszystko, co masz to Jej dary. Wszystko, co się w tobie podoba, to Jej dary. Niczego nie masz sama z siebie. Wychwalaj Ją za drobne wczorajsze powodzenie, bo cała chwała należy się Jej. I żyj we Mnie, który cię kocham.

Jezus w On i Ja, Tom 2 s.243

Mów mi często: Stworzycielu wypełnij swoją wolę co do mnie. „Niczego innego nie pragnę, jak tylko, żeby królestwo Twoje spełniło się we mnie, tak jak w niebie.” A Ja porwę ciebie z większą gwałtownością, niż ptak drapieżny swą zdobycz, abo jak płomień, który pożera.

Daj się pochwycić w biegu. Zamiast uciekać, rzuć się w Moje ramiona i zaniechaj kierowania sobą. Chciałbym, żebyś, jak ślepa, dała Mi się prowadzić. (…)

A ty, otwórz na oścież swoje serce. Wejdę doń i już nie wyjdę, chyba, ze sprzykrzy ci się Przyjaciel, który umarł, by cię zbawić. Gdybyś Mnie wypędziła, pozostanę u twoich drzwi.

Jezus w On i Ja, s.84