Kurs Cudów

Chrystus w Tobie

Chrystus w tobie jest bardzo cichy. Wie dokąd idziesz i przez całą drogę prowadzi cię tam w łagodności i błogosławieństwie. Jego Miłość do Boga zastępuje cały lęk, o którym myślałeś, żeś go w sobie widział. Jego Świętość ukazuje ci Go w tym, którego dłoń trzymasz i którego prowadzisz do Niego. To zaś, co widzisz, jest takie samo jak ty. Cóż bowiem, oprócz Chrystusa, można widzieć, słyszeć, miłować, i za kim oprócz Niego można podążać do domu? On spojrzał na ciebie pierwszy, lecz rozpoznał, że nie byłeś pełny. Szukał zatem twojego spełnienia w każdej żywej istocie, którą widzi i kocha. I nadal go szuka, aby każda z nich mogła ofiarować ci Miłość Boga.

(…) Widok Chrystusa jest wszystkim, co można widzieć. Pieśń Chrystusa jest wszystkim, co można słyszeć. Dłoń Chrystusa jest wszystkim, co można trzymać. Nie ma innej podróży, jak kroczenie z Nim.

Ty, który zadowalasz się wyjątkowością i szukasz zbawienia w wojnie z miłością, zastanów się nad tym – święty Pan Nieba sam zstąpił do ciebie, aby ci ofiarować twe własne spełnienie. To, co jest Jego, jest twoje, gdyż w twym spełnieniu jest Jego Własne. (…)

(….) On jest w tobie, a jednak kroczy obok ciebie i przed tobą, prowadząc cię drogą, którą musi iść, by odnaleźć całego Siebie. Jego cichość staje się twoją pewnością. Gdzie zaś jest wątpliwość, gdy nadchodzi pewność?

 Kurs Cudów, Rdz 24; V, 6-9