Czerwiec

JESTEŚ MOIM UKOCHANYM DZIECKIEM. Wybrałem cię przed założeniem świata, abyś szedł ze Mną ścieżką, którą wytyczyłem specjalnie dla ciebie. (…)

Żadna siła nie może odebrać ci twojego dziedzictwa, na które składają się niewyobrażalne bogactwa i niepojęte szczęście. (…) Jednak twoim głównym celem powinna być bliskość ze Mną.

Jezus w Jezus mówi do ciebie, str. 176

Przestań usilnie się starać wszystko kontrolować – to niewykonalne zadanie, na które niepotrzebnie tracisz swoją cenną energię. Każde ze swoich dzieci prowadzę inną drogą. Oto dlaczego słuchanie mnie jest tak ważne dla twego dobrostanu. 

Jezus w Jezus mówi do ciebie, str. 177

Możesz znaleźć Mnie w każdym momencie, jeśli masz oczy do patrzenia i uszy do słuchania. Poproś Mojego Ducha, aby wyostrzył twój duchowy wzrok i słuch. Raduję się ilekroć odkrywasz Moją Obecność. Szukaj Mnie i nasłuchuj Mojego głosu w codziennych chwilach ciszy. Z czasem będziesz mnie odnajdywał coraz częściej. Będziesz mnie szukać i znajdziesz Mnie, albowiem będziesz Mnie szukać z całego serca.

Jezus w Jezus mówi do ciebie, str. 178

Choć jesteś uzależniony od czasu, staraj się ze Mną spotkać poza jego granicami. Gdy skupisz się na Mojej Obecności, ograniczenia czasowe i czekające cię zadania staną się nieistotne. Będę cię błogosławił i strzegł, rozpromieniając nad tobą Moje Oblicze i dając ci Pokój

Jezus w Jezus mówi do ciebie, str. 179

WPATRUJ SIĘ WE MNIE ze spokojem, bez względu na to, co się będzie dziś działo. Pamiętaj,  że idę przed tobą, a jednocześnie obok ciebie. (…) Pomogę ci we wszystkim, z czym będziesz musiał się zmierzyć.

Jezus w Jezus mówi do ciebie, str. 184

Dziękowanie mi za próby może z początku wydać się niezręczne. Ale jeśli wytrwasz, wypowiedziane w wierze słowa wdzięczności w końcu odmienią twoje serce. Wdzięczność otwiera ci oczy na Moją Obecność, która usuwa twoje problemy w cień.

Jezus w Jezus mówi do ciebie, str. 180

Ponieważ obiecałem ci swą nieustanną Obecność, możesz mieć pewność, że nigdy nie stawisz niczemu czoła w pojedynkę. (…) Ilekroć twoje myśli zaczynają błądzić, łagodnie skieruj je w Moją stronę. Tym, na czym Mi najbardziej zależy podczas naszej wspólnej wędrówki jest wytrwałość, nie doskonałość.

Jezus w Jezus mówi do ciebie, str. 181

Jestem najgłębszym spełnieniem wszystkich pragnień twojego serca.

Jezus w Jezus mówi do ciebie, str. 182

WYCIĄGNIJ DŁONIE i otwórz serce, aby przyjąć ten dzień jako cenny dar ode Mnie. (…) Przynieś Mi dar dziękczynienia, który otwiera twoje serce na głęboka łączność ze Mną.

Jezus w Jezus mówi do ciebie, str. 183

ODPOCZNIJ ZE MNĄ PRZEZ CHWILĘ. (…) Skoncentruj się na Mnie, swoim nieodłącznym Towarzyszu. Ufaj, że zaopatrzę cię we wszystko, co będzie ci potrzebne w podróży. (…)

Pokrzep się w Moim towarzystwie, głęboko oddychając Moją Obecnością.

Jestem z tobą i będę cię strzegł, gdziekolwiek się udasz.

Jezus w Jezus mówi do ciebie, str. 185

…a świadomość Mojej Obecności daje Radość, która nigdy nie przemija.

Jezus w Jezus mówi do ciebie, str. 184

JA JESTEM PRAWDĄ – Tym, który przyszedł, aby cię wyzwolić. Daję ci wolność, gdy pozwalasz Mojemu Duchowi sprawować kontrolę nad swoimi myślami i uczynkami. Z dnia na dzień wyswobadzasz się coraz bardziej, aby w końcu stać się takim, jakim chciałem, byś był, stwarzając cię. Tak działam w tobie, gdy poddajesz się Mojemu Duchowi. Owoce tego działania są najobfitsze, gdy trwasz w ciszy w Mojej Obecności, skupiając na Mnie całą swoją istotą.

Niech Moje myśli wartkim strumieniem wleją się w twoją świadomość, przynosząc ci jeszcze obfitsze Życie. Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. Gdy za mną podążasz, prowadzę cię nowymi ścieżkami, o istnieniu których nie miałeś pojęcia. Nie martw się, tym, co przed tobą. Chcę, abyś znalazł bezpieczeństwo w świadomości, że Mnie znasz – że znasz Tego, kto umarł, aby cię wyzwolić.

Jezus w Jezus mówi do ciebie, str. 188