Antidotum Miłości

Przesłania Mistrzyń. Maria

Jest tylko jeden nauczyciel – Bóg, Duch Święty. Cała reszta, czyli my wszyscy jesteśmy Dziećmi Boga, czyli Jego uczniami.

Maria, Droga do Boga. Przesłania Mistrzyń, s.131

Jeżeli przychodzi ten moment, w którym jesteś wzywany bezpośrednio przez życie – tak, teraz Twoja kolej, Twoja – wiesz, że do Ciebie teraz mówię – to znaczy to, że Bóg ma rację. A jeżeli będziesz się przed tym wstrzymywać – zatrzymasz całą swoją wędrówkę, całą swoją drogę. Tak więc, proszę Cię, nie wyczekuj tego momentu, jeżeli on jeszcze nie nadszedł, ponieważ wcale, wcale nie jest on lepszy, a cały ten rozwój również jest metaforą, ponieważ w Prawdzie to jest tylko otwieranie oczu kogoś, kto śpi. Ci tak zwani zaawansowani uczniowie, starsze dzieci, one po prostu troszeczkę mniej śpią niż pozostałe…

Dlatego też nie czcij nigdy nikogo w formie, ponieważ jeżeli to zrobisz – czcisz złudzenie. I to chcę podkreślić po stokroć – nigdy nie czcij żadnej osoby, żadnego miejsca, żadnej książki. To jest forma, czyli złudzenie, czyli nieprawda. Ta forma może Cię doprowadzić do Boga, może Cię do niego przybliżyć, ale jeżeli zaczniesz chociaż w drobny sposób ją czcić – przestajesz czcić Boga.

Maria, Droga do Boga. Przesłania Mistrzyń, s.133

A bliski Ci może być każdy, przed kim nie oddzielisz się murem. Po co oddzielać się murem od chorych, skoro choroba nie istnieje? Jak zastanowisz się przez chwilę nad tymi słowami, zrozumiesz, w jaki sposób ten, którego nazywacie moim Synem uzdrawiał trędowatych. Nie oddzielał się od nikogo nigdy. Zauważ, jak ludzki umysł buntuje się i mówi – nie, ta osoba jest chora na tą czy na inną chorobę, ona może być zaraźliwa. Dla kogo? Kto może się zarazić? Chrystus w Tobie? Który tylko chce kochać? 

Kto może się zarazić? Chrystus w Tobie? Który tylko chce kochać? 

Maria, Droga do Boga. Przesłania Mistrzyń, s.128

EMANOWANIE BOGIEM – to jest główne naczelne Wasze zadanie. W ramach tego zadania czasami będziecie proszeni o powiedzenie parę słów. Nie zawsze. Bardzo często będziecie milczeć, bo nie ma nic do dodania, bo Bóg jest milczeniem – ciszą, brakiem ludzkich koncepcyjnych myśli, czystym doświadczeniem, czystą KOMUNIĄ oraz JEDNIĄ.

Maria, Droga do Boga. Przesłania Mistrzyń, s.134

Jest wiele innych sposobów patrzenia na kwestie Boga. Każdy z nich jest tak samo właściwy, a patrząc z innej perspektywy wszystkie tak samo się mylą. Nie da się na Boga spojrzeć słowami. Nie da się Go opisać. Nie da się Go doświadczyć w tym świecie. Można jedynie używać tego świata po to, aby tego Boga czuć jak najbardziej, na maksimum swoich możliwości – to jest sprawa jedna, a druga, równie ważna – aby Nim emanować w tym świecie. Po to też jesteś i to jest Twoja naczelna, naczelna funkcja – dużo ważniejsza niż jakiekolwiek zabawy w nauczanie kogokolwiek – EMANOWANIE BOGIEM.

Maria, Przesłania Mistrzyń, s.134

Po to też jesteś i to jest Twoja naczelna, naczelna funkcja – dużo ważniejsza niż jakiekolwiek zabawy w nauczanie kogokolwiek – EMANOWANIE BOGIEM.

Całe to gadanie o Oświeceniu, o Przebudzeniu, to jest tylko zaprzestanie zaprzeczania
czemuś, co już jest – jest jednocześnie bardzo mądre i bardzo ciche wobec ego – nieme. Bóg nie dyskutuje nigdy z ego.

Maria, Droga do Boga. Przesłania Mistrzyń, s.134

Obejrzyj i posłuchaj całego przesłania